سوت کارگر رونمایی اسماعیلی بازیگران منوچهر هادی

سوت: کارگر رونمایی اسماعیلی بازیگران منوچهر هادی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار گوناگون 10 مکان ممنوعه دنیا

سیاره شگفت‌انگیز ما عجایب زیادی دارد که هنوز کشف نشده‌اند با این حال مکان‌هایی در دنیا ما وجود دارد که بیش از حد خطرناک، محافظت‌شده یا خاص هستند و دیدن آنها ممک

10 مکان ممنوعه دنیا

10 مکان ممنوعه جهان

عبارات مهم : جزیره

سیاره شگفت انگیز ما عجایب زیادی دارد که هنوز کشف نشده اند با این حال مکان هایی در دنیا ما وجود دارد که بیش از حد خطرناک، محافظت شده است یا خاص هستند و دیدن آنها ممکن نیست.

به گزارش آنا، دیدار از مکان های خاص کره زمین حتی جهت باتجربه ترین مسافران و گردشگران نیز ممنوع است وارتباط این مکان های خاص به طور کامل با دنیای خارجی قطع شده است است.

1. جزیره آتشفشانی هرد، استرالیا

10 مکان ممنوعه دنیا

این جزیره آتشفشانی یکی از مناطق خارجی استرالیا است و مساحت آن تقریبا دو سوم مسافت بین ماداگاسکار و قطب جنوب هست. این جزیره که یکی از متروکه ترین مکان های دنیا به شمار می رود، کوهستانی است و 41 یخچال طبیعی دارد. همچنین منزل حیواناتی از جمله پنگوئن، خوک آبی و پرندگان دریایی است.

در سال 2000، محققان دانشگاه هاوایی دریافتند که جریانی از گدازه به اندازه دو کیلومتر در حال ریزش از سمت جنوب غربی یکی از قله های هر لحظه فعال این جزیره آتشفشانی است.

علاوه بر آتشفشان و خطرات آن، جَوی در این جزیره به شدت خطرناک هست. همچنین نزدیک ترین مکان به این جزیره در فاصله یک سفر دریایی دو هفته ای واقع شده است است که این امر این جزیره را به یکی از خطرناک ترین و سخت ترین مکان های دنیا تبدیل می کند.

2. جزیره مار، برزیل

سیاره شگفت‌انگیز ما عجایب زیادی دارد که هنوز کشف نشده‌اند با این حال مکان‌هایی در دنیا ما وجود دارد که بیش از حد خطرناک، محافظت‌شده یا خاص هستند و دیدن آنها ممک

جزیره مار یک جزیره 43 هکتاری است که در خط ساحلی برزیل قرار دارد. این جزیره که در فاصله نه چندان دوری از ساحل سائوپولو قرار دارد، منزل یکی از مرگبارترین گونه مار به نام افعی طلایی در دنیا هست. بیش از 4000 افعی طلایی در جزیره مار وجود دارد ولی افراد محلی می گویند به ازای هر پنج مترمربع یک مار در این جزیره وجود دارد.

دولت برزیل هرگونه رفت و آمد به این جزیره را ممنوع اعلام کرده اند و تنها هر چند سال یک بار گروهی از دانشمندان جهت مطالعه این مارها به این سرزمین مرگبار فرستاده می شوند.

3. جزیره نگهبان شمالی، جزایر اندامان

این جزیره جنگلی کوچک در ساحل بنگال واقع شده است است و به طور کامل به وسیله صخره های مرجانی محاصره شده است هست. به همین علت هم رفت و آمد با قایق به این جزیره بسیار سخت هست. با این حال غیرقابل دسترس بودن علت مهم ممنوعه بودن این جزیره نبود.

جمعیت کوچکی از مردم بومی دراین جزیره زندگی می کنند که «سنتینلس» نام دارد که از برقراری هرگونه ارتباط با دنیای خارجی اجتناب می کنند. این مردم در میان آخرین جوامع دنیاست که تمدن امروزی تاثیری روی آنها نگذاشته هست. در سال 2008، قایق دو ماهیگیر بیش از حد به این جزیره نزدیک شد که منجر به کشته شدن این دو به وسیله این قبیله شد.

4. غارهای لاسکاوکس، فرانسه

10 مکان ممنوعه دنیا

این مجموعه از غارها که در شمال غربی فرانسه قرار دارد، منزل یکی از معروف ترین غارنگاره های پارینه سنگی است که تا کنون کشف شده است هست. دانشمندان معتقدند این اثر هنری 17000 سال قدمت دارد. این غارنگاره تصاویری از حیوانات بزرگ را نشان می دهد که کشف فسیل های آنها در این مکان ثابت کرد که چنین حیواناتی در آن دوره در این منطقه زندگی می کردند.

این غارها در لیست مکان های میراث فرهنگی یونسکو نیز قرار دارد. از سال 2008، بعد از شیوع نوعی قارچ، این غارها به طور کامل به روی عموم بسته شد. تنها چند دانشمند اجازه ورود و خروج به این غارها را دارند تا نقاشی ها را مطالعه کنند.

5. «پاوگلیا»، ایتالیا

این جزیره کوچک بین ونیز و لیدو در تالاب شمالی ایتالیا قرار دارد. این جزیره در طول تاریخ، منزل یک قلعه بوده، به عنوان محلی جهت چک کردن کشتی ها استفاده شده، ایستگاه قرنطینه طاعون بوده هست. از قرن گذشته نیز یک تیمارستان در آن قرار دارد. در سال 1968، تیمارستان روانی بسته شد و از آن بعد این جزیره متروکه شد.

جای تعجب نیست که پاوگلیا به عنوان یکی از شبح زده ترین مکان های دنیا آشنا می شود. طبق شایعات، روح قربانیان طاعون، جنگ و دکتر قاتل در این زمین های فرسوده سرگردان هست. دولت ایتالیا از سال 2014 این جزیره را جهت اجاره دراز مدت لیست کرده است.

6. آرشیو رازهای واتیکان، واتیکان سیتی، ایتالیا

سیاره شگفت‌انگیز ما عجایب زیادی دارد که هنوز کشف نشده‌اند با این حال مکان‌هایی در دنیا ما وجود دارد که بیش از حد خطرناک، محافظت‌شده یا خاص هستند و دیدن آنها ممک

آرشیو رازهای واتیکان زیر دیوارهای شهر واتیکان دفن شده است است که تاریخچه فعالیت سریر مقدس (اسقف نشین کلیسای کاتولیک)، اسناد مذهبی، اسناد دولتی، کتاب های حساب داری پاپ و سایر مکاتبات رسمی در آن قرار دارد. قدمت بعضی از این استاد به قرن هشتم میلادی نیز می رسد.

همچنین نامه هایی از اشخاص مهم در آرشیو رازهای واتیکان وجود دارد: نامه هایی از میکل آنژ، نامه ای از ملکه ماری از اسکاتلند قبل از اعدام شدنش نوشته است و نامه ای از شاه هنری هشتم جهت لغو ازدواج.

این آرشیو اموال رسمی پاپ فعلی محسوب می شود و تخمین زده می شود که بیش از 35 هزار اقلام را دربرگیرد. به جز چند خدمه که مسئولیت نگهداری از این آرشیو را برعهده دارند، دسترسی به آنها تنها جهت دانشمندان واجدالشرایط از موسسات عالی و تحقیقاتی ممکن است.

7. معبد مقدس ایسی، ژاپن

10 مکان ممنوعه دنیا

معبد ایسی که در شهر «یوج تاچی» در استان می ژاپن قرار دارند، مجموعه ای از معبد شینتو (مذهب ارواح پرستی در ژاپن) است که به افتخار الهه «آماتراسو اومیکامی» ساخته شده است هست. این معبد مشمول بر دو معبد مهم و تقریبا 125 معبد فرعی می شود.

باوجود این که گفته می شود محل ساخت این معبد به قرن سوم میلادی بازمی گردد ولی ساختار این معبد هر 20 سال یک بارتخریب می شده است و دوباره از نو ساخته می شده است هست. تخریب و نوسازی این معبد که آخرین بار در سال 2013 اتفاق افتاد، مطابق با باورهای شینتو درخصوص فوت و بازتجدید است.

دسترسی به این معبد تنها جهت کاهنان بلند رتبه که عضوی از خاندان سلطنتی ژاپن هستند، ممکن است.

8. منطقه 51، ایالت نوادا

هیچ لیستی از مناطق ممنوعه بدون منطقه 51 کامل نمی شود. منطقه 51 لقبی است که به یکی از مقرهای نیروهای هوایی آمریکا، مقر نیروی هوایی ادواردز، در نوادای جنوبی داده شده است هست. این تسهیلات به صورت سری فعالیت می کند؛ جهت سال ها گمان می شد که این مرکز مکانی جهت آزمایش هواپیماها و سلاح ها باشد.

یکی از نظریه های محبوب این است که دولت آمریکا یک سفینه فضایی سقوط کرده و سرنشینانش را در منطقه 51 نگه داشته هست. دسترسی به منطقه 51 کاملا ممنوع هست، به استثنای پرسنل اطلاعاتی و نظامی خاص. حتی عبور از منطقه هوایی این محل نیز ممنوع است.

9. معبد امپراطور «گین شی هوانگ»، چین

این معبد متعلق به نخستین امپراطور چین، گین شی هوانگ، است که 210 سال قبل از میلاد مسیح از دنیا رفت و در زیر تپه ای در چین مرکزی دفن شد. این آرامگاه مشمول بر شبکه پیچیده ای از غارهای زیرزمینی می شود که پر از اشیایی جهت زندگی بعد از فوت امپراطور است که مشمول بر مجسمه های سفالی از خانواده امپراطور، سربازان، خدمه و اسب ها می شود. این مجموعه با نام ارتش فسیلی آشنا می شود.

ارتش سفالی در سال 1974 در شانسی چین کشف شد. این ارتش در گودال هایی در نزدیکی قبر امپراطور «گین شی هوانگ» پیدا شده است هست. مردم در آن وقت اعتقاد بودند که این ارتش از امپراطور در زندگی بعدی محافظت می کند. دانشمندان تخمین می زنند که بیش از 8 هزار سرباز، 130 ارابه و 670 اسب در این گودال ها وجود دارد.

تاکنون 2 هزار مجسمه از این کشف شده است است که هر کدام از آنها منحصربه فرد هستند. احتمالا دولت چین هرگز اجازه نقش قبر امپراطور را ندهد چراکه جهت آئین تدفین باستانی احترام خاص ای قائل هستند.

10. خزانه جهانی بذر سوالبارد، نروژ

خزانه جهانی بذر سوالبارد یک بانک جامع بذر و تسهیلات ذخیرخ سازی در جزیره «اسپیتسبرگن» در نروژ قرار گرفته هست. این خزانه در ماه فوریه 2008 شروع به کار کرد و تاکنون حدود 840 هزار نمونه از 4000 گونه متخلف دانه و بذر از سراسر دنیا جمع آوری کرده است.

ایده ساخت بانک بذر این است که در صورت وقوع یک مناسبت جهانی یا منطقه ای، یک شبکه پشتیبانی در اختیار داشته باشیم. این خزانه مانند یک گاوصندوق بزرگ عمل می کند که به شرکت ها و دولت ها اجازه می دهد بذرهای خود را در آن به امانت بگذارند تا از آنها محافظت شود و تنها خودشان به آن دسترسی داشته باشند.

سیستم امنیتی این خزانه جهانی بذر سوالبارد بسیار پیشرفته است و تنها چند نفر از کارکنان اجازه دسترسی به آن را دارند.

واژه های کلیدی: جزیره | ایتالیا | اخبار گوناگون

10 مکان ممنوعه دنیا

10 مکان ممنوعه دنیا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs