سوت کارگر رونمایی اسماعیلی بازیگران منوچهر هادی

سوت: کارگر رونمایی اسماعیلی بازیگران منوچهر هادی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «هاتف» بازنویسی شد تا اجازه ساخت بگیرد

کارگردان سریال «هاتف» راجع به ساخت این سریال با مضمون واقعه کربلا گفت: هیچ شبکه‌ای متاسفانه این طرح را تصویب نکرد ولی بعد از تغییراتی که بر روی طرح مهم صورت گرف

«هاتف» بازنویسی شد تا اجازه ساخت بگیرد

«هاتف» بازنویسی شد تا اجازه ساخت بگیرد

عبارات مهم : سریال

کارگردان سریال «هاتف» راجع به ساخت این سریال با مضمون واقعه کربلا گفت: هیچ شبکه ای متاسفانه این طرح را تصویب نکرد ولی بعد از تغییراتی که بر روی طرح مهم صورت گرفت این سریال در سیمافیلم ساخته شد.

داریوش یاری در گفت وگو با ایسنا راجع به سریال «هاتف» اظهار کرد: من و حسین تراب نژاد، نویسنده حدود دو سال بود که جهت یک طرح گپ وگفت های زیادی با هم داشتیم. پیش از این سریال، مستند سینمایی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» را ساخته بودم و جهت آن هم تحقیقات بسیاری داشتم و در این تحقیقات به مفاهیمی مثل تصمیم گیری و عدالت طلبی رسیدم. من فکر می کردم اگر بخواهم این مفاهیم را با زمانه امروز مرتبط کنم با چه طرح و قصه ای می توانم آن را بیان کنم و در نهایت به طرح کنونی رسیدیم که هیچ شبکه ای متاسفانه این طرح را تصویب نکرد. من سر تله فیلم «حبیب» هم این مسئله را داشتم تا اینکه در نهایت در سیمافیلم ساخته شد.

«هاتف» بازنویسی شد تا اجازه ساخت بگیرد

کارگردان «هاتف» با اشاره به تغییراتی که بر روی طرح مهم صورت گرفت، توضیح داد: جهت ساخت این طرح از دوستان سیمافیلم خواستم به ما اعتماد کنند تا کار را پیش ببریم. سپس از فروغ فروهیده نویسنده فعلی کار دعوت کردم تا طرح را بازنویسی کند. قهرمان این سریال در طرح آقای تراب نژاد مرد بود که ما او را به زن تبدیل کردیم و همچنین با توجه به مسایل روز جامعه شغل خبرنگار را جهت وی در نظر گرفتیم تا به نوعی توجه به طیفی باشد که خیلی در جامعه زحمت می کشند.

یاری راجع به کار کردن سوژه های به روز با عنوان واقعه کربلا و امام حسین(ع) اعتقاد است: اگر به «کل یوم عاشورا و کل عرض کربلا» اعتقاد داشته باشیم و آن را بفهمیم سراغ درس هایی می رویم که از این واقعه باید بیاموزیم. آن روایت تاریخی مثل یک کتاب است که باید به آن مراجعه کرد ولی اصل این درس ها جهت بسیاری از بحران ها به خاص بحران های اخلاقی که جامعه دچار آنهاست، نجات دهنده هست. عاشورا مردانی دارد که در یک لحظه تاریخی تصمیم می گیرند و در یک لحظه هم رستگار می شوند و جامعه باید با آشنایی این مردان این نقاط تصمیم گیری را شناسایی کند.

کارگردان سریال «هاتف» راجع به ساخت این سریال با مضمون واقعه کربلا گفت: هیچ شبکه‌ای متاسفانه این طرح را تصویب نکرد ولی بعد از تغییراتی که بر روی طرح مهم صورت گرف

وی با اشاره به شخصیت های سریال «هاتف» در آخر یادآور شد: در سریال «هاتف» همه شخصیت ها وسوسه می شوند و حتی قهرمان مهم قصه هم وسوسه می شود، بسیاری در این وسوسه ها تصمیم می گیرند که منافع خود را گزینش کنند و عده ای هم تصمیم می گیرند که منافع خود را کنار بگذارند و به امام حسین (ع) لبیک بگویند. لبیک به امام به این معناست و اگر امام از دیگران یاری می خواهد منظورش این است که آیا کسی است که دین خدا را یاری کند؟ و هر کسی که طرف حق بایستد دین خدا را یاری کرده هست. عاشورا جهت ما طنابی است که هر وقت می خواهیم نجات پیدا کنیم به آن متوسل می شویم که البته در همان حد هم این طناب به ما کمک می کند، ولی اگر نخواهیم به معرفت برسیم جاهل از دنیا می رویم و به چیزی زیاد دست نمی یابیم.

واژه های کلیدی: سریال | کربلا | اخبار فرهنگی و هنری

«هاتف» بازنویسی شد تا اجازه ساخت بگیرد

«هاتف» بازنویسی شد تا اجازه ساخت بگیرد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs