سوت کارگر رونمایی اسماعیلی بازیگران منوچهر هادی

سوت: کارگر رونمایی اسماعیلی بازیگران منوچهر هادی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار حوادث می خواهم زندگی کنم ، دوران سخت کودکی دختری از او قاتل ساخت

دختر جوانی که مرتکب قتل شده است با اعتراف به اشتباهاتش خود را قربانی اتفاقاتی دانست که در کودکی برایش افتاده و جهت اینکه بتواند آینده بهتری داشته باشد، از مردم

دوران سخت کودکی دختری از او قاتل ساخت/می خواهم زندگی کنم

عبارات مهم : زندان

دختر جوانی که مرتکب قتل شده است با اعتراف به اشتباهاتش خود را قربانی اتفاقاتی دانست که در کودکی برایش افتاده و جهت اینکه بتواند آینده بهتری داشته باشد، از مردم کمک خواست.

این دختر جوان که اکنون ٣٠ساله است و پنج سال از عمر خود را به خاطر ارتکاب قتل در زندان گذرانده، راجع به دلایل اینکه آیا کارش به اینجا رسید، می گوید.

چطور شد که مرتکب قتل شدی؟

می خواهم زندگی کنم ، دوران سخت کودکی دختری از او قاتل ساخت

پدر و مادرم دو بار از هم جدا شدند، یک بار هنگامی که دو سالم بود و یک بار هنگامی که چهار سالم بود که آن موقع مادرم برادرم را بار دار بود، مادرم خیلی بی عاطفه بود و ما را گذاشت و رفت و من اصلا چیزی به اسم مادر در خاطراتم ندارم.بعد پدرم ازدواج کرد و من از هفت سالگی با نامادری زندگی کردم و دو فرزند هم از آن زن دارد البته نامادری ام زن بدی نبود ولی نتوانستم او را بپذیرم و در نوجوانی سر ناسازگاری با او گذاشتم و سراغ مشروب و سیگار رفتم، بعد هم با یک آقای خلاف کار آشنا شدم.

برایم مواد و مشروب می آورد. یک روز می خواست به من تعرض کند و من جهت جلوگیری از این تعرض و اینکه بتوانم از دستش فرار کنم مرتکب این قتل شدم. دادگاه قتل را شبه عمد تشخیص داد، دفاع مشروع گرفت و من آزاد شدم.

دختر جوانی که مرتکب قتل شده است با اعتراف به اشتباهاتش خود را قربانی اتفاقاتی دانست که در کودکی برایش افتاده و جهت اینکه بتواند آینده بهتری داشته باشد، از مردم

با توجه به اینکه قتل عمد محسوب نشده هست، تو باید دیه بپردازی. چطور این کار را می کنی؟

پدرم به من کمک می کند. اوایل همسر پدرم مخالف بود که او به من یاری کند تا آزاد شوم و مخالف این بود که پدرم پیش قسط دیه ام را بپردازد؛ بااین حال پدرم به من کمک کرد و آزاد شدم. الان من یک دختر ٣٠ساله هستم و نباید منتظر باشم پدرم به من کمک کند؛ به همین خاطر شدیدا به کمک نیاز دارم. هنگامی که راهنمایی می رفتم، در کنکور تیزهوشان شرکت کردم و قبول شدم؛ ولی به خاطر اوضاع بد زندگی ام اعتیاد پیدا کردم و نتوانستم درس بخوانم. حالا که می خواهم درس بخوانم، کسی را ندارم که به من کمک کند.

چند وقت است که از زندان آزاد شده است ای و در این مدت چه می کنی؟

شش ماه است از زندان آزاد شده است ام. از هنگامی که آزاد شده است ام، هیچ کاری نمی کنم؛ چون پدرم قسط های دیه ام را می دهد و من نمی توانم توقع دیگری داشته باشم،

می خواهم زندگی کنم ، دوران سخت کودکی دختری از او قاتل ساخت

چه توقعی مثلا؟

مثلا نمی توانم از پدرم بخواهم کمکم کند درس بخوانم.

در این مدتی که آزاد شدی، جهت اصلاح وضع خودت چه کار کردی؟

دختر جوانی که مرتکب قتل شده است با اعتراف به اشتباهاتش خود را قربانی اتفاقاتی دانست که در کودکی برایش افتاده و جهت اینکه بتواند آینده بهتری داشته باشد، از مردم

من تمام تلاشم را کردم که روحیه ام را به دست بیاورم و روزهای بد زندان یادم برود.

بقیه جوان های همسن تو چه می کنند؟

کار و تلاش؛ ولی اوضاع زندگی من آن قدر بد است که نمی توانم هیچ کاری بکنم. من فردی بودم که در مدرسه تیزهوشان قبول شدم و درس خواندم؛ ولی به خاطر گذشته ای که داشتم، موفق نشدم و به بیراهه رفتم. ای کاش کسی پیدا شود که دستم را بگیرد.

می خواهم زندگی کنم ، دوران سخت کودکی دختری از او قاتل ساخت

چه مدت زندان بودی؟

پنج سال و هشت ماه.

در این مدت چه کار می کردی؟

حبس می کشیدم، زجر می کشیدم.

روزهایت را در زندان چطور می گذراندی؟

کلاس می رفتم. انتظامات آنجا بودم، کتاب می خواندم، گریه می کردم و از خدا طلب بخشش می کردم.

از چند سالگی زندان بودی؟

از ٢٣ سالگی.

در زندان چه کلاسی می رفتی؟ آیا درس خواندی یا شغلی یاد گرفتی؟

کلاس معرق با چوب ؛ ولی درس نخواندم؛ چون زیاد آنجا نمی شد درس خواند. اگر می خواستم درس بخوانم، کسی نبود که مدارکم را بیاورد.

یعنی الان استاد معرق با چوب هستی؟

استاد نیستم؛ ولی بلدم.

الان دقیقا چه کمکی از مردم می خواهی؟

از مردم درخواست دارم به من کمک کنند. اگر کسی باشد که به من شغلی بدهد یا اینکه یاری کند درس بخوانم، هر تضمینی که جهت سلامتم بخواهد، به او خواهم داد.

کجا زندگی می کنی و روزها را چطور می گذرانی؟

تهران، روزها کتاب می خوانم و به مادربزرگم کمک می کنم و دنبال کار می گردم.

اینهایی که گفتی، تقریبا کارهایی است که هر آدم معمولی باید انجام دهد. چه کار کرده ای که شرایط را به نفع خودت عوض کنی؟

از نظر مالی، واقعا هیچ کاری نتوانستم بکنم؛ چون هنوز شغلی ندارم؛ به همین خاطر هم می گویم به یک کار نیاز دارم که بتوانم گذشته سیاهم را پاک کنم. اگر پدر و مادرم از کودکی به من کمک می کردند و من را درست تربیت می کردند و مراقبم بودند، حالا وضع زندگی ام این نبود.

شرق

واژه های کلیدی: زندان | زندگی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs